KKK

Kõigile trenniga seotud küsimustele saab vastused e-posti teel.

Enne kirja saatmist vaata palun üle meie Korduma Kippuvad Küsimused. Väikeseks spikriks oleme kirja pannud teemad järgmiselt:


ÜLDINE

Kellele on mõeldud Lumeakadeemia trennid?
Lumeakadeemia trennid on mõeldud harrastajatele, kes juba omavad elementaarseid algteadmisi - oskad kasutada iseseisvalt tõstukit, oskad kukkuda ja pidurda ning saad mäel iseseisvalt liikumisega hakkama.

Millal trennihooaeg algab?
Trennidega alustame esimesel võimalusel kui lumi maas. Tavaliselt oleme jaanuari alguses lumele saanud.

Millal trennihooaeg lõppeb?
Trennihooaeg kestab lume minekuni ning lõppeb suure trennilaste hooaja lõpupeoga. Tavaliselt oleme trennidega lõpetanud aprilli esimesel v teisel nädalal.

Kuidas ja millal saab trennidesse registreerida?
Uutele liitujatele avatakse trennidesse registreerimine 1.detsembril. Trennidesse registreerimiseks saada liikmetaotlus vajutades "Registreeru siin" nupule.

Kõik Lumeakadeemia trennilapsed, kes jätkavad uuel hooajal trennidega, peavad oma trennides osaluse ning soovitud grupi kohta saatma kinnitava infomaili novembrikuu jooksul. Peale novembrit on registreerimine avalik ning me ei garanteeri vaba koha olemasolu.

Kas trennitasudelt saab tulumaksu tagasi?
Lumeakadeemia on spordikool ja lastevanematel on õigus alla 18. aastaste laste trennitasudelt saada tagasi tulumaks. Tulumaksu tagastuseks palun märgi liikmetaotluse vormil ära kontaktisik, kes tasub trennitasude arveid, et saaksime info deklareerida maksuametile.

 

SPORTLYZER

Sportlyzer on veebipõhine tarkvara, mida Lumeakadeemias kasutame trennide haldamiseks. 

Kas pean omale konto looma, et registreerida?
Trenni registreerimiseks ei ole vaja luua omale isiklikku kontot. Sportlane või sportlase esindaja saadab klubile liikmetaotluse, mille aktsepteerimise korral on sportlane Lumeakadeemia liige ning lisatud kindlasse treeninggruppi. 

Kuidas täita liikmetaotlust?

 • Liikmetaotluse vormil "Üldise osa" alla palun sisesta trennis osaleva lapse või täiskasvanu nimi. 
 • Kontakttelefon ja e-mail on klubi poolt jooksvaks infovahetuseks, suhtlemiseks ning arveldusteks kasutatavad kontaktid.
 • Palun täpsusta iga kontaktisiku juures, kas on arvelduskontakt või mitte. Kui see on täpsustamata, siis lähevad arved kõikidele kontaktidele.
 • Treeninggruppide valikus on ainult need grupid, kus on vabu kohti.
 • Kui soovid varustuse meilt rentida, siis palun täpsusta kommentaari lahtris lapse jala nr., pikkus ja kaal, et saaksime varustuse valmis panna.
 • Peale taotluse salvestamist tuleb allkirjastada Lumeakadeemia õppeleping. Õppelepingu tekstiga saab eelnevalt tutvuda siin.

Mis on lapsevanema äpp?
Lapsevanema äpp ühendab lapsevanemad klubiga. Äpi abil saab lapsevanem hea ülevaate oma laste treeningust ilma treeneriga ühendust võtmata. Rohkem infot lapsevanema äpi kohta saab siit. Sportlayzer Parent App on saadaval nii Androidile kui IOSile.
NB! Lapsevanema äpp töötab ainult siis, kui lapsevanema e-mail on lisatud klubi andmebaasi.

Mis on mängija ehk sportlase äpp?
Mängija äpp ühendab sportlasi klubiga. Äpi abil saab hea ülevaate oma treeningust ilma treeneriga ühendust võtmata. Rohkem infot mängija äpi kohta saab siit. Sportlayzer Player App on saadaval nii Androidile kui IOSile.
NB! Sportlase e-mail peab olema lisatud klubi andmebaasi, et äppi kasutada.

Kas liikmetaotlust saab saata ka läbi telefoni?
Esmast registreerimise liikmetaotlust läbi telefoni saata ei saa. Palun kasuta selleks arvutit. Edasist jooksvat infot saab hallata kenasti läbi telefoni kasutades Parent või Player Appi. 


TRENN JA VARUSTUS

Mitu korda nädalas toimuvad trennid?
Trennid toimuvad 2 või 3 korda nädalas. Lumelaua trennid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti (ja reedeti) ning mäesuusa trennid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti (ja nädalavahetusel).

Kui palju maksab trenn? 
Trennitasude info leiad hinnakirjast. Alla 18. aastaste laste trennitasud on tulumaksuvabad.

Kas mul on võimalik rentida varustust trennis käimiseks?
Varustust saab trenni ajaks rentida fikseeritud hinnaga 25€/kuu või vastavalt Nõmme Lumepargi hinnakirjale. Kiivri kandmine on trennis kohustuslik ja see sisaldub trennihinna sees. 

Varustuse rentimiseks palun märgi liikmetaotluse esitamisel kommentaari lahtrisse sportlase jala nr, kaal ja pikkus.

Kus ma näen Lumeakadeemia trennide ja ürituste kalendrit?
Lumeakadeemia kalendri leiad meie kodulehelt. Kasutades kalendri päises olevaid filtreid, saad kalendrit sorteerida vastavalt oma soovile. Kalendris on kirjas ka kõik meie trennidega seotud üritused, võistlused ja väljasõidud, mis toimuvad Nõmme Lumepargis või teistes mäekeskustes. 

Kuidas mind mäel ära tuntakse, et osalen trennis?
Kõik trennis osalejad peavad trenni ajal mäel kandma Lumeakadeemia trennivesti, mille saab administraatori käest enne trenni algust. Trennivesti ja kiivri kandmine trenni ajal on kohustuslik. Trennivestiga oled mäe peal paremini nähtav, aitab kaasa turvalisele sõitmisele ning aitab treeneril omada paremat ülevaadet rühmast.

Kui kaua kestab trenn?
Trenni kestvuseks on 1h (60 min) või 1.5h (90 min). Lisaks on sul enne või peale trenni võimalus teha kokku 30 minutit vabasõitu. Kui soovid peale trenni jääda mäele pikemaks sõitma, siis tagasta oma trennivest ja osta mäepilet.


ARVELDAMINE

Kuidas toimub tasumine? 
Tasumine toimub arve alusel jooksva kuu 5. (viiendaks) kuupäevaks või enne perioodi algust. Arve saadetakse liikmetaotluses märgitud arvelduskontakti meiliaadressile. Kui arvelduskontakt on märkimata, siis saadetakse arve kõikidele kontaktidele. Tulumaksu tagastuseks palun märkige arvelduskontaktiks isik, kes reaalselt arveid tasub.

Kas peredele on mõeldud ka mingi soodustus?
Kui Lumeakadeemia trennides osalevad kaks või enam ühe pere liiget (vanemad ja/või lapsed) on õppemaks 10€ võrra soodsam igale pereliikmele. Soodustus kehtib ainult regulaartrenni tasudelt ning ei kehti varustuse rendilt ja algajate kursuselt.

 

INFO SPORTLASTELE JA LAPSEVANEMATELE

Mida peaksin teadma enne esimest trenni?

 • Kui sportlasel on isiklik varustus, palume trenni koguneda esimestel kordadel 20 minutit varem, nii saab treener varustuse sobivuse üle kontrollida. Kui rendite varustuse Lumeakadeemiast, palume esimestel kordadel koguneda 30 minutit varem. Palun tutvu siit kuidas meid leida.
 • Nõmme Lumeparki jõudes, astu sisse meie helesinisesse peamaija, kust saad omale varustuse ning trennivesti. Palun arvestage, et meie maja on väga tilluke ja sigimist-sagimist palju. Aitate kaasa kiiremale teenindusele kui suurema perege trenni kaasa tulles, jääte ise õue ja soovi korral tuleb lapsega tuppa kaasa ainult üks lapsevanem.
 • Vahetusjalanõusid ja oma isiklikke asju saab trenni ajaks jätta Nõmme Lumepargi peamaija omal vastutusel.
 • Esimestes trennides kogunevad lapsed õues peamaja ees, kui ei ole teisiti täpsustatud. Treeneri tunned ära Lumeakadeemia jope järgi, millel selja peal kiri "TREENER". ;)

Mis on sobilik riietus trenni jaoks?

 • Trenn toimub õues aktiivset sporti tehes. Seega ei tasuks liiga paksult riidesse panna. Hea riietus on sportlik, kihiline ja ilmale vastav.
 • Parimad kindad on vettpidavad, kuid ei tohiks olla liiga paksud.
 • Sall peaks kindlasti mahtuma välisriiete alla.
 • Kiivri alla võib, aga ei pea panema mütsi. Tutiga müts kiivri alla ei sobi. Õhuke buff sobib kiivri alla väga kenasti.
 • Lumelaua/suusasaapad on piisavalt soojad ega vaja lisasokke. Kõige mugavam on kanda spetsiaalseid suusasokke või põlvikud. Madalad sokid, villased sokid ja mitu paari sooja pesu pole saapas mugav.

PUUDUMINE JA HAIGESTUMINE

Trennidest puudumisel õppemaksu ei tagastata!
Kui haiguse tõttu puudumine ületab 20 järjestikust kalendripäeva ja õpilane esitab puudumise kohta arstitõendi, siis vabastatakse õpilane õppemaksu tasumisest kas osaliselt või täielikult. Ei maksa puududa ega haigeks jääda, talv on niigi lühike :)

LEPINGU PEATAMINE JA LÕPETAMINE

Palun arvesta trennidega liitumisel, et Lumeakadeemia trennidega saab liituda ainult tähtajaliselt terveks talve hooajaks. Talv on väga lühike ja trennirühmadesse nõudlus suur.

Lepingu peatame ainult pikema haigestumise puhul arstitõendi esitamisel.